Достапни линкови

Кина: Комунистичката партија ќе има 66 милиони членови


На ноемврискиот конгрес кинеската комунистичка партија ќе има 66 милиони членови што е рекорд и е за 6 милиони повеќе од последниот конгрес одржан во 1997 година. Станува збор за 5 проценти од населението на Кина кое изнесува 1,3 милијарди луѓе.
XS
SM
MD
LG