Достапни линкови

Израел: Министерот за одбрана нареди воена истрага


Израелскиот министер за одбрана Бенјамин Бен Елиезер нареди воена истрага по повод воените операции во кои во последниве неколку дена загинале 15 Палестинци. Според соопштението на министерството за одбрана ќе биде формиран специјален тим кој ќе ги испита инцидентите во кои загинаа палестински цивили.
XS
SM
MD
LG