Достапни линкови

Лондон: Тони Блер барал од Буш да не го напаѓа Ирак без одобрение од ОН


Британскиот премиер Тони Блер побарал од американскиот председател Џорџ Буш да не го напаѓа Ирак без одобрение на Обединетите Нации и меѓународна подршка. Ова денеска го пишуваат британските весници повикувајќи се на високи анонимни извори во британската влада.
XS
SM
MD
LG