Достапни линкови

Хаг: Дел Понте сака да и се продолжи мандатот до крајот на судењето на Милошевиќ


Главната обвинителка на хашкиот трибунал Карла дел Понте изрази желба за продолжување на нејзиниот мандат до крајот на судењето на Слободан Милошевиќ. Сегашниот мандат на дел Понте истекува во септември идната година.
XS
SM
MD
LG