Достапни линкови

Западен брег: Убиени пет Палестинци


Во два одделни напада на израелските сили на Западниот Брег се убиени пет Палестинци. Ова го соопштија израелски воени извори прецизирајќи дека 4 палестинци се убиени по информациите дека имаат намера да влезат во една еврејска населба во Хеброн. Палсетински извори соопштија дека во бегалскиот камп во Џенин израеслките силе убиел едно 16 годишно момче.
XS
SM
MD
LG