Достапни линкови

Билбао: Откриена и демонтирана бомба


Полицијата во северниот шпански град Билбао откри и демонтираше поставена бомба. Се претпоставува дека зад овој обид за бомбашки напад стои баскиската сепаратистичка организација ЕТА.
XS
SM
MD
LG