Достапни линкови

Џенин: Четворица припадници на Хамас убиени од израелските сили


Четворица припадници на милитантното движење хамас загинаа кога два израелски хеликоптери го ракетирале нивниот автомобил, соопштија палестински извори. Израелските сили не го коментираа инцидентот што се случил во близина на градот Џенин на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG