Достапни линкови

Анкета: Американците би го поддржале Буш во воена акција против Ирак


Мнозинството Смериканци би го подржале претседателот Џорџ Буш во случај на воена интервенција против Ирак. Според анкетата што ја објавува американскиот неделник „Њузвик“. 62 насто од испитаниците би ја подржале интервенцијата против Ирак, а 31 насто би биле против.
XS
SM
MD
LG