Достапни линкови

Бразил: 24 загинати во авионска несреќа


Дваесет и четири лица загинале во авионска несреќа во Бразил. Причина за уривањето на авионот биле лошите временски услови. Меѓу загинатите е и член на бразилскиот парламент Илдефонсо Кордиеро.
XS
SM
MD
LG