Достапни линкови

Тирана: Муниција и гранати пронајдени во близина на границата со Македонија


Околу 18 илјади парчиња муниција и 100 гранати биле пронајдени во една пештера во северо-источна Албанија, во близина на границата со Македонија, соопшти албанската полиција. Според истиот извор, од почетокот на месецов во тој реон се откриени 130 илјади куршуми и 80 парчиња оружје од различен калибар.
XS
SM
MD
LG