Достапни линкови

Приштина: Етнички Албанци отворила оган врз група Срби


Претставник на Обединетите нации во Приштина соопшти дека вчера етнички Албанци отвориле оган врз група Срби кои работеле на своите ниви во Гораждевац, при што на мета се нашле и припадници на полицијата на УНМИК и на КФОР, кои патролирале во тој реон. Никој не бил повреден, а ситуацијата била ставена под контрола кога дошло засилување на меѓународните сили.
XS
SM
MD
LG