Достапни линкови

Курир: Албанските и македонските националисти бараат нови причини за судири


Една година откако со помош на меѓународната заедница е запрена војната во Македонија, албанските и македонските националисти бараат нови причини за судири, пишува денеска виенскиот весник Курир. Со атентати и провокации на две недели пред парламентарните избори, се предизвикуваат опасни тензии, наведува весникот, додавајќи дека заострувањето на тензиите започна со убиството на двајцата полицајци во Гостивар.
XS
SM
MD
LG