Достапни линкови

Прага: Чешка ќе добие помош за поплавите од ЕУ како полноправна членка


За надоместување на штетите од поплавите Чешка ќе добие помош од новиот фонд на европската Унија како да е веќе полноправна членка. Ова во Прага го изјави еврокомесарот задолжен за проширувањето на Унијата Гинтер Верхојген. Тој додаде дека на календарот за примањето нови членки нема промени и оти Чешка ќе влезе во унијата 2004-тата година.
XS
SM
MD
LG