Достапни линкови

Москва: Седум руски војници обвинети за илегална продажба на мини


Седум руски војници се обвинети за илегална продажба на пешадиски мини што подоцна се употребени во подметнување експлозија во Дагестан во која загинаа 45 луѓе. Ова денеска го соопшти рускиот државен овинител.
XS
SM
MD
LG