Достапни линкови

Мушараф: Американски напад врз Ирак негативно ќе влијае во исламскиот свет


Пакистанскиот лидер Первез Мушараф денеска изјави дека евентуалниот американски напад врз Ирак ќе предизвика негативни реакции во исламскиот свет. Во интервју за Би-Би-Си, Мушараф предвидува дека нападот ќе придонесе за зголемување и обеднување на милитантните исламистички организации.
XS
SM
MD
LG