Достапни линкови

Вашингтон Пост: Ал Каида сеуште добива милиони долари


Весникот „Вашингтон пост“, повикувајќи се на извештај на Обединетите Нации, пишува дека терористичката мрежа Ал Каида се уште добива милиони долари од наследството на Осама бин Ладен, од приватни лица и од хуманитарни организации. Според извештајот, во изминативе девет месеци биле изблокирани само десет милиони долари наменети за Ал Каида.
XS
SM
MD
LG