Достапни линкови

Венеција: Почнува 59-тото издание на меѓународниот фестивал


Во Венеција денеска започнува Меѓународниот филмски фестивал, на кој во наредниве десет дена ќе бидат прикажани осумдесетина филмови. Во официјална конкуренција за Златниот Лав ќе се натпреваруваат дваесет и еден филм. Станува збор за најстариот европски фестивал. Годинава е неговото 59-то издание.
XS
SM
MD
LG