Достапни линкови

Техеран: Воената опрема откриена во Хамбург не е за Иран


Иранското министерство за надворешни работи денеска ги демантира наводите дека пратката со израелска воена опрема што вчера била откриена во германското пристаниште во Хамбург била наменета за Иран. Официјален Техеран, оценувајќи ги ваквите наводи за бесмислени, потсетува дека Иран нема никакви односи со Израел.
XS
SM
MD
LG