Достапни линкови

Сеул: Џон Болтон тврди Северна Кореа вооружена до заби


Северна Кореа е вооружена до заби, изјави денеска во Сеул американскиот државен потсекретар Џон Болтон. Тој додаде дека обновата на разговорите на Вашингтон со таа земја ќе зависи од тоа дали Пјонг Јанг ќе престане да развива и да извезува делови за ракети и технологија за Сирија, Либија и Иран. Болтон ја повика Северна Кореа итно да дозволи влез на инспекторите на Обединетите нации за да извршат контрола на нејзината нуклерана програма.
XS
SM
MD
LG