Достапни линкови

Газа: Четворица Палестинци убиени


Четворица Палестинци, меѓу кои и две деца, биле убиени во синоќешниот напад на израелски тенкови во едно село во Појасот Газа. Според новинските агенции, кои се повикуваат на очевидци, убиените биле членови на едно семејство. Израелскиот министер за одбрана Бен Елизер изрази жалење за убиството и најави истрага за случајот.
XS
SM
MD
LG