Достапни линкови

Косово: Пронајдено тајно складиште со шест илјади гранати


Мировниците на НАТО пронајдоа на Косово тајно складиште со 6 илјади гранати, соопшти денеска портпарол на КФОР Ентони Адамс. Претходно беше објавено дека во понеделникот се откриени 800 гранати закопани во едно поле во близина на границата со Македонија.
XS
SM
MD
LG