Достапни линкови

Пекинг: Кина е против употреба на сила во Ирак


Кина се спротивставува на употребата на сила против Ирак и повторно апелира на решавање на проблемите во рамките на Обединетите Нации. Ова во Пекинг го изјави шефот на кинеската дипломатија Танг Џијасунг по средбата со неговиот ирачки колега Наџи Сабри.
XS
SM
MD
LG