Достапни линкови

Фудбал: Познати првите учесници во лигата на шампионите


Фудбалските екипи на Баерн, Манчестер Јунајтед, Интер, ФеЕнрод и Генк во квалификационите натпревари обезбедија пласман во лигата на шампионите. По вчерашните натпревари од квалификациите испаднаа Партизан, Залаегерсег, Спортинг, Фенербахче и Спарта.
XS
SM
MD
LG