Достапни линкови

Москва: Грузија нема да може да ги истисне чеченските бунтовници


Грузиските сили за безбедност нема да можат да ги потиснат чеченските бунтовници стационирани во регионот Панкиси без помош на руската армија. Ова во Москва го изјави рускиот председател Владимир Путин. Тој јавно се заблагодари на решението на Грузија да започне обемна операција во пограничниот дел за чистење на областа од вооружени милитанти од Чеченија.
XS
SM
MD
LG