Достапни линкови

Сеул: Разговори на претставници на двете Кореи


Претставници на Северна и Јужна Кореа денеска во Сеул започнаа неколкудневни разговори посветени на зголемувањето на економската соработка. Се очекува во фокусот на вниманието да биде обновата на железничката пруга што ги поврзува двете земји.
XS
SM
MD
LG