Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Денеска во Хаг продолжува судењето на поранешниот југословенски председател Слободан милошевиќ обвинет за воени злосторства. Сведок на обвинителството е новинарката на БиБиСи Џеки Роуланд.
XS
SM
MD
LG