Достапни линкови

Кашмир: Шест убиени во нови судири


Во последните судири во Лашмир се убиени 6 исламски милитанти и еден полициски офицер, соопштија индиски сили за безбедност. До судирите дојде во време кога во провинцијата престојува представник на американскиот Стејт Департмент Лиза Куртис. Нејзините средби со лидерите на сепаратистичките движења се посветени на можностите за нивно учество на предстојните избори во Кашмир.
XS
SM
MD
LG