Достапни линкови

Израел: Уапсен еден од клучните лидери на Хамас


Израелските сили соопштија дека го уапсиле еден од клучните лидери на Хамас Џамал Абу ал-Хаја кој се смета за одговорен за неколку бомбашки напади во Израел. Ал-Хаја бил уапсен во акцијата на израелските сили во Џенин на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG