Достапни линкови

Грузија: Шеварнадзе ќе го посети регионот Панкиси


Грузискиот претседател Едвар Шеварнадзе денеска ќе го посети регионот Панкиси во близина на границата со Чеченија, каде се спроведува обемна антитерористичка операција на грузиските сили. Шеварнадзе претходно изјави дека овој регион, за кој Русија тврди дека е база на чеченските сепаратисти, мора да биде исчистен од криминалци и екстремисти.
XS
SM
MD
LG