Достапни линкови

Германија: Прв телевизски дуел пред изборите


По првиот телевизиски дуел пред парламентарните избори во Германија што ќе се одржат на 22-ри септември, канцеларот Герхард Шредер оцени дека повторно ќе ја добие довербата на гласачите поради реформите на даноците и пензиите и новиот либерален закон за државјанство. Неговиот ривал Едмунд Штојбер го критикуваше Шредер поради фактот дека во Германија има околу 4 милиони невработени.
XS
SM
MD
LG