Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


По едно-месечна пауза, во Хашкиот трубунал за воени злосторства продолжува судењето на екс југословенскиот претседател Слободан Милошевиќ. Главниот обвинител Карла Дел Понте соопшти дека поранешниот американски пратеник за Балканот Ричард Холбруг се согласил да сведочи, а пред судот ќе се појават и неколкумина личности од режимот на Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG