Достапни линкови

Пјонг Јанг: Северна и Јужна Кореа ќе ги продолжат преговорите


Јапонија и Северна Кореа се согласија да ги продолжат преговорите за воспоставување целосни дипломатски односи. Во заедничката декларација по дводневните разговори во Пјонг Јанг се вели дека двете земји ќе настојуваат да ги намалат тензиите во регионот.
XS
SM
MD
LG