Достапни линкови

Џенин: Израелските трупи упаднале во бегалски камп


Израелски трупи денеска упаднале во бегалскиот камп во Џенин во потрага по палестински милтантни, при што дошло и до престрелки. Нема извештаи за повредени. Израелскиот министер за одбрана Бенјамин Елизер изјави дека останува во сила договорот со палестинските власти, според кој израелците треба да се повлечат од палестинските територии, а Палестинците да ги спречат терористичките напади.
XS
SM
MD
LG