Достапни линкови

Кина: Водите на Донгтинг почнаа да опаѓаат


Водите на второто по големина кинеско езеро Донгтинг што се закануваа да поплават милиони домови денеска почнаа да опаѓаат. Кинеските власти соопштија дека нивото на езерото е под 35 метри и оти продолжува да се намалува.
XS
SM
MD
LG