Достапни линкови

Салфит: Рација на израелските сили


Изрелските сили извршија рација во палестинскиот град Салфит на западниот Брег, соопштија воени извори. Тие додаваат дека во акцијата се уапсени најмалку 5-мина палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG