Достапни линкови

Москва: Отфрлени обвинувањата на Вашингтон


Москва ги отфрли предупредувањата од Вашингтон дека нејзиното економско зближување со државите што за Америка се оски на злото како што се Ирак, Северна Кореја и Куба може да има негативно влијание на нејзините односи со Запад. Портпарол на руското министерство за надворешни работи изјави дека обидот економските врски да бидат сфатени како израз на идеологија потсеќа на времето од студената војна.
XS
SM
MD
LG