Достапни линкови

Белград: ОТПОР нема да поддржи ниту еден претседателски кандидат


Српското движење ОТПОР нема да подржи ниту еден кандидат на претседателските избори изјави нивниот претставник Бранимир Николиќ. Тој рече дека основната причина за ваквиот став на движењето што имаше голема улога во соборувањето на режимот на Милошевиќ е што претставниците на ДОС потфрлија во борбата против криминалот и корупцијата.
XS
SM
MD
LG