Достапни линкови

Кашмир: Осум убиени во напад на исламски милитанти


Осум жители на едно село во Кашмир се убиени во нападот што го извршиле исламски милитанти. Ова го соопшти идниската полиција додавајќи дека меѓу убиените се и три жени.
XS
SM
MD
LG