Достапни линкови

Кина: Нивото на езерото Донгтинг ги надмина дозволените граници


Нивото на водата на езерото Донгтинг во кинеската провинција Хунан ги надмина сите дозволени граници пренесуваат агенциите. Повеќе од милион работници и војници работат на засилување на насипите на езерото кое доколку се излее ќе потопи 6 града и десетици села.
XS
SM
MD
LG