Достапни линкови

Русија: Пет војници загинале на воени маневри


Пет руски војници загинале, а четири се ранети во инцидентот на воените маневри што се одржувале да југот на земјата. Како што соопштија воени извори до инцидентот дошло кога возач на еден камиот загубил контрола и со камионот удрил во војничките шатори.
XS
SM
MD
LG