Достапни линкови

Вашингтон: Мушараф е решителен сојузник на САД


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека пакистанскиот лидер Первез Мушараф е решителен сојузник на Америка во војната против тероризмот. До неговата изјава дојде ден откако Мушараф спроведе уставни реформи кои, според аналитичарите, но и според Стејт Департментот, би можело да го загрозат враќањето на демократијата во Пакистан.
XS
SM
MD
LG