Достапни линкови

Владивосток: Средба на Путин со лидерот на Северна Кореа


Рускиот претседател Владимир Путин и лидерот на Северна Кореа Ким Јонг Ил на денешните разговори во Владивосток се очекува главен акцент да стават врз економската соработка меѓу двете земји. Ким Јонг Ил е во петдневна посета на рускиот далечен Исток и во изминативе две години трет пат се состанува со Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG