Достапни линкови

Москва: Путин ја критикуваше армијата


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја критикуваше армијата поради несреќата на рускиот транспортен хеликоптер во која загинаа 116 војници. Инаку причината за уривањето на хеликоптерот за што чеченскуте бунтовници ја презедоа одговорноста сеуште не е официјално потврдена.
XS
SM
MD
LG