Достапни линкови

Сараево: Осум повредени во навивачка пресметка


Осум лица се повредени во тепачката по првиот фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Босна и Југославија во Сараево. До ова дојде саат и половина по натпреварот. Во судирите се повредени и полицајци кои се обидувале да спречат да дојде до контакт меѓу босанските и југословенските навивачи.
XS
SM
MD
LG