Достапни линкови

Монголија: Триесет насто од ниската шума уништена во пожар


Пожарите што беснеат во Монголија уништија триесет насто од ниската шума во таа земја. Се претпоставува дека повеќето од нив се предизвикани од невнимание. Само вчера се регистрирани 128 пожари.
XS
SM
MD
LG