Достапни линкови

Непал: 18 загинати во уривање на помал авион


Осумнаесет луѓе загинале во уривањето на еден помал патнички авион во западен Непал. Меѓу загинатите се 15 странски туристи, повеќето германски државјани.
XS
SM
MD
LG