Достапни линкови

Тирана: 18 уапсени поради шверц


Најмалку 18 лица се уаспени во Албанија поради сомневање за учество во шверц со луѓе и дрога. Ова го соопшти албанскиот министер за јавен ред Луан Рама додавајќи дека започнатата обемна операција на полицијата за борба против организираниот криминал продолжува.
XS
SM
MD
LG