Достапни линкови

Приштина: УМНИК изразува жалење за реакцијата на владата на Косово


Цивилната администрација на Обединетите нации на Косово изрази жалење поради изјавата на привремената косовска влада во која се сугерира политичка заданина на апсењата на поранешни припадници на ОВК од страна на Унмик и Кфор. УНМИК во реакцијата повтори дека апсењата се во согласност со резолуцијата 1244 и со очекувањата на народот на Косово за воспоставување на владеењто на правото.
XS
SM
MD
LG