Достапни линкови

Бетлеем: Завршено повлекувањето на израелските сили


Израел денеска го заврши повлекувањето на своите сили од градот Бетлеем на Западниот Брег. Станува збор за прва фаза од планот за постапно израелско повлекување од повторно окупираните палестински територии кој стапи во сила откако палестинската автономна власт се согласи да ја преземе одговорноста за спречување на терористички напади врз Израел.
XS
SM
MD
LG