Достапни линкови

Пекинг: Робинсон ја обвинува Кина за диксриминација на муслиманите


Високиот комесар за човекови права Мери Робинсон изрази страхување дека Кина ја користи војната против тероризмот како оправдување за дискриминација на муслиманското малцинство и забарана на религиозното движење Фалун Гонг. Робинсон ги даде овие коментари во Пекинг каде што престојува во официјална посета.
XS
SM
MD
LG